Hokyho memoriál

Autor: administrator <lalybela(at)centrum.cz>, Téma: Tahání všeho druhu.., Vydáno dne: 31. 03. 2009

1. zkušební ročník Hokyho memoriálu, který jsme pořádali ve spolupráci s Leopardy v nouzi a Alenkou Esslovou se uskutečnil v neděli 29. března. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci - jmenovitě zvláště Alence, Máje, Denise a dalším a hlavně všem účastníkům, díky nimž se vybrala nemalá částka, která půjde konkrétně pro Lara a Backa v útulku Bouchalka. Těšíme se na všechny! na příštím ročníku:)

V sobotu jsem celý den měla celkem náročný program a večer jsem ještě dopřipravovala ceny, vypisovala startovní listinu, nadepisovala diplomy a balila věci na nedělní závod. Jak to tak normálně bývá s krmením a poletováním okolo naší smečky, dostala jsem se do postele okolo druhé a s vidinou posunu času ... tak alespoň "pár" hodin spánku... upadla do postele. Ovšem to jsem nevěděla, jak moc se ohledně těch "pár" hodin času trefím. Po cca půl hodině Des začala zvracet -po dni stráveném s pánečkem:) jí něco nesedlo a celou noc prozvracela, takže následovalo pobíhání, venčení a také krmení dravé malé zvěře. V sedm hodin dorazila Mája a nalezla mě po cca dvou hodinách spánku se skelným pohledem v županu:) Jako obvykle velmi akčně nabídla brambůrky, vodu a gumové medvídky a pokusila se mne resustitovat svou veselou náladou:) (díky Deni)

Povedlo se, zrevitalizovala jsem své síly a vyjeli jsme překvapivě načas. Ovšem ne dlouho jsme se radovali ze znovunalezené jakési křehké rovnováhy. Vesnice Skryje pro nás došla svého jména a tak i s hodinu a půl rezervou po trojnásobném projetí a následném vrácení na stejnou křižovatku, na které ze záhadného důvodu ukazatel na vesnici chyběl, jsme dorazili na místo. (Tímto se omlouvám všem zúčastněným za drobný počáteční chaosek zapříčiněný naší ztrátou:) na cestě.)

Dále však po usídlení všech účastníků na čaj v hospodě a po tom co jsme s Májou nalezli vhodnou trasu, probíhalo již vše jako na provázku. Všichni účastníci, ač někteří od začátku avizovali, že oni určitě nepoběží ...opravdu běželi, za což jim patří velký dík i obdiv. Psi, kteří podle jejich pánů nikdy netahali... tahali a odvedli plni nadšení super práci. No a někteří, kteří dokonce hlasitě prohlašovali, jak jsou z kondice ... tak nakonec vyhráli:) Tak už to prostě bývá...:)

Sešlo se nám 13 "závodníků" a přes relativní převahu žen se startovní pole rozdělilo na pět mužů:) a osm žen. Nejrychlejším teamem se stal náš Rhettík s Vláďou, kteří mi tím udělali obrovskou radost. Celou trasu zvládli ve vysokém tempu za 5 minut a 43 vteřin. Milan s Rockym, přestože Rocky běžel po celou cestu vedle nohy a tím tedy pánečkovi rozhodně trasu neulehčil se umístili na super druhém místě. Třetí doběhl náhradník David:) od Barči od Badyho, který zaskočil za neběžícího Romana Davídka a proběhl se s jeho Annie. Na předposledním místě skončil Luboš s ďáblíkem Arnoštem a na pátém krasavec Monty s pánečkem. Při pohledu na velmi nízké a těsné časy vše však může být příští rok jinak, tak doufám, že se všichni již těší na odvetu:)

Mezi ženami opanovala startovní pole Saša se svými dvěmi flekatými krasavci a přestože vykřikovala (promiň Saši), že je z kondice a že Boba v půlce trasy pustila protože netahal, tak obsadila první místo skvělým časem 6 minut 28 vteřin, za který by se nemusel stydět ani kdejaký chlap:) Barča s Badíkem se zařadili těsně na druhé místo a organizátorka:) Alenka s Farouškem na třetí. Na čtvrtém místě doběhla mladičká Evička s jediným neleopardem závodu Astinkou. Páté a šesté místo obsadili budoucí nedočkavé majitelky leopardíků Mája s Denisou, kterým Alenka laskavě zapůjčila své dva psy. Mája má u nás zamluvenou Berrynku a Denisa Abigale, takže holky trénují dopředu a za nějakou dobu se na ně jistě můžeme těšit na startě i s jejich vlastními drobečky:) Předposlední skončila majitelka chovatelské stanice z Weigu Zuzka se svou flekatou odchovankou princeznou Angie a na poslední pozici statečně doběhla Lea s Anny.

Po závodě jsme se všichni sešli na výborný oběd do restaurace U Grilů a následně vyrazili na procházku na Skryjská jezírka. Pár posledních metrů bylo trochu lezecích, ale pohádkový výhled a průzračně čistá voda byla opravdu krásnou odměnou - však se pokochejte sami. Někteří po dojití zpět do základního tábora hospůdky zakončili fajn den sladkou tečkou, a pak jsme se již všichni relativně znaveni rozjeli do svých domovů.

Co napsat závěrem, byl to super strávený čas a moc bych za něj chtěla poděkovat všem, kteří pomohli s organizací a hlavně těm, kteří se prvního ročníku zúčastnili. Opravdu díky za super atmosféru, popovídání, ale i trpělivost... Startovné vzhledem k zkušebnímu prvnímu ročníku bylo nakonec dobrovolné a díky dobré vůli všech se vybralo 2005 Kč, za které velmi děkujeme. Budou použity k nákupu krmiva a pamlsků pro Bucka a Lara, kteří čekají na nové pány v útulku Bouchalka. O předání krmiva budeme určitě ještě informovat.

Těšíme se na všechny známé i neznámé tváře brzy na nějaké další akci či výstavě či na příštím ročníku Hokyho memoriálu:)


Výsledková listina:

1. Vláďa a Rhett (Firstmate Šumící křídla) 5:43
2. Milan a Rocky (Alive Silver Devils Fang) 6:07
3. David a Annie (Annie Venus Genetrix) 7:37
4. Luboš a Arnošt (z Weigu) 7:57
5. Tikalský mladší a Monty (Aaron z Weigu) 8:02


1. Saša, Bob a Aira (S.Catarina a Venus Genetrix) 6:28
2. Barča a Bady (Abada Langdal) 6:34
3. Alča a Farao (Farao Šumící křídla) 8:05
4. Evička a Asta 8:18
5. Mája a Farao 8:25
6. Denisa a Asta 8:28
7. Zuzka a Angie (Angie z Weigu) 9:03
8. Lea a Anny (Anawe Bartlet) 9:20


Fotky od Alenky naleznete zde

Fotky od Máji naleznete zde

Fotky od Iva a Denisy naleznete zde